ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9535392
*
nr 953 5392
Spegel
Venetiansk, höjd: 81 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2015
kl 20:41:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 17:15:12
1
400 kr
6/4 16:55:42
2
800 kr
6/4 20:32:56
1
600 kr
6/4 20:32:56
2
700 kr (Budbetjänt)
6/4 20:33:14
1
800 kr
6/4 20:33:14
2
800 kr (Budbetjänt)
6/4 20:33:56
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 953 5392
Spegel
Venetiansk, höjd: 81 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 17:15:12 | 1 | 400 kr |
6/4 16:55:42 | 2 | 800 kr |
6/4 20:32:56 | 1 | 600 kr |
6/4 20:32:56 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
6/4 20:33:14 | 1 | 800 kr |
6/4 20:33:14 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
6/4 20:33:56 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23